Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie

Realizacja inicjatyw - II Etap konkursu

OPIS INICJATYW:

Inicjatywa lokalna nr 1

Zapaleni do tańca i drewna. Inicjatorem jest grupa nieformalna Dzieci klubu z Opalenia. Celem planowanej inicjatywy jest organizacja warsztatów tanecznych dla dzieci. Ponadto projekt zakłada organizację warsztatów manualnych ze stolarstwa i pirografii. Organizacja warsztatów manualnych ze stolarstwa i pirografii pozwoli nam zbudować karmiki dla ptaków i zapoznać się ze sztuką wypalania obrazu w drewnie. Projekt ma na celu rozwinięcie umiejętności współpracy w grupie dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat, odkrycie młodych talentów wśród dzieci i młodzieży i integrację wielopokoleniową wokół każdego wydarzenia.

Inicjatywa lokalna nr 2

Bądźmy razem, przełamując bariery. Inicjatorem projektu jest Środowiskowy Dom samopomocy w Gniewie. Celem planowanej inicjatywy jest wspieranie środowiska osób z niepełnosprawnością oraz ich integracja z otoczeniem poprzez włączenie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i umożliwienie im uczestnictwa we wspólnych zajęciach. Projekt  zakłada integracje międzypokoleniową i wspólną aktywność seniorów i osób niepełnosprawnych. Planujemy przeprowadzić wspólne warsztaty kulinarne i artystyczne. Odbiorcami inicjatywy będą osoby niepełnosprawne i seniorzy z Gminy Gniew.

Inicjatywa lokalna nr 3

One są wśród Nas – zwierzęta małe i duże. Inicjatorem projektu jest Publiczna Szkoła Podstawowa  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie.  Celem działań jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz mieszkańców na
potrzeby zwierząt, zarówno domowych, jak i hodowlanych. Pragniemy także pokazać, że zwierzęta mają swoje uczucia i jak należy się z nimi obchodzić. Istotne też jest pokazanie, jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Ważna jest dla Nas integracja naszej społeczności.
Przeprowadzimy warsztaty ze zwierzętami. Kolejnym krokiem będzie zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska. Zrealizujemy warsztaty plastyczne, konkurs piosenki lub wiersza o  zwierzętach. Odbiorcami inicjatywy będą dzieci i młodzież ze wszystkich szkół i przedszkoli gminy Gniew.

 

Inicjatywa nr 4

Graffiti-street art w naszym mieście. Inicjatorem jest szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Inicjatywa ma na celu organizację warsztatu malowania techniką graffiti oraz zorganizowanie wystawy prac. Szczegółowe cele przedsięwzięcia to poznanie zasad legalnego malowania technikami graffiti bez niszczenia zabytków, obiektywów sakralnych czy elewacji oraz nauka zasad pracy zespołowej. Warsztaty będą stanowić przestrzeń dla młodzieży na spędzanie czasu wolnego, która umożliwi poprawę relacji koleżeńskich i lepsze poznanie się a także pozwoli na zwiększenie długofalowego efektu edukacyjnego na całą lokalną społeczność, poprzez organizację wystaw prac. Inicjatywa Graffiti-street art w naszym mieście pozwoli uczniom na poznanie nowej techniki plastycznej, a dzięki profesjonalnym zajęciom pozwoli stworzyć wspaniałe dzieła sztuki. Ważne jest, aby młodzież miała poczucie, że spotyka się z znaną osobą, która realizuje swoją pasję i chętnie się nią dzieli. Odbiorcami inicjatywy będzie dzieci i młodzież szkolna.

Inicjatywa lokalna nr 5

Nie ma to jak na Kociewiu – tradycyjnie i smacznie. Inicjatorem jest grupa nieformalna seniorzy z Kolorowego Domu działająca przy organizacji pozarządowej Kolory Życia.
Celem inicjatywy jest kultywowanie tradycji regionalnych i lokalnych, poprzez promocję kultury kociewskiej, w tym regionalnej kultury kulinarnej wśród seniorów. Powyższe działania wzmocnią tożsamość kulturową społeczności lokalnej, tj. mieszkańców gminy Gniew oraz umożliwią udział w kulturze tejże społeczności. Działania zakładają cykl warsztatów inspirowanych kulturą regionu kociewskiego. W ramach wydarzenia kultura Kociewia będzie poruszana głównie w kontekście jej bogatych i wyjątkowych zwyczajów kulinarnych, tradycyjnych receptur. Wydarzenie będzie składać się z warsztatów teoretycznych i praktycznych. Wszystko zakończy się wspólnym śpiewaniem pieśni kociewskich.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny